Informacja o produktach

Produkty Miękkie

 

Bardzo ważna jest dla nas wysoka jakość naszych produktów. Dlatego szczególną wagę przywiązujemy do dostawców, współpracujących z nami. Produkty sygnowane marką Miękkie są produkowane w Polsce i  każdorazowo przechodzą testy jakościowe oraz testy  bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą być Państwo pewni, że nasze tkaniny spełniają najwyższe wymogi jakościowe.  Na każdym etapie produkcji naszych produktów Miękkie zostały użyte technologie posiadające certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Nasze produkty są również certyfikowane Międzynarodowym Znakiem Bawełny.

 

Produkty Camelot Fabrics

 

 

Camelot Fabric to znane na całym świecie tkaniny kanadyjskiej firmy Eugene Textiles Inc. Doskonała jakość oraz wysokie standardy bezpieczeństwa produkcji sprawiają, że produkty Camelot Fabrics są od wielu lat cenione przez fanów szycia, quiltingu i craftingu. Camelot Fabrics przy tworzeniu swoich kolekcji współpracuje z wieloma artystami oraz korzysta z programów licencyjnych takich jak Disney, Marvel, Star Wars, Care Bears, Warner Bros. IMM Design sp z o.o. jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem produktów Camelot Fabrics w Polsce.

Wszystkie produkowane przez  Camelot Fabrics tkaniny, flanele, polary są bezpieczne dla zdrowia i spełniają normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Tkaniny te mogą być używane do szycia wszelkich  rodzajów ubrań i elementów dekoracyjnych tzw. home deco. Tkaniny przeszły pozytywnie badania pod kontem zawartości szkodliwych substancji w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi.

Tkaniny Camelot zawierają restrykcję „Not intended for children sleepwear” czyli “Nie przeznaczone na piżamki dziecięce”. To ograniczenie dotyczy wymogów rynku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Tamtejsze prawo wymaga, aby materiały przeznaczone do produkcji odzieży nocnej dla dzieci były niepalne, co w praktyce oznacza konieczność nasączenia takich materiałów substancjami chemicznymi obniżającymi palność bawełny.  Produkty Camelot Fabrics nie są niepalne i zgodnie z amerykańskim prawem nie powinny być stosowane do produkcji odzieży nocnej.

 

Produkty licencyjne Camelot Fabrics

 

Wszystkie produkty licencyjne Camelot Fabrics są legalnie wyprodukowanymi materiałami na licencji  Disney, Marvel, Star Wars, Care Bears, Warner Bros. Legalność licencji można sprawdzić bezpośrednio u licencjonodawcy. 

Produkty licencyjne Camelot Fabrics przeznaczone są do użytku prywatnego. Wykorzystywanie tych produktów 
w celach komercyjnych nie jest dozwolone.  Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższych pytaniach i odpowiedziach.

 

  • Jestem osobą prywatną i chcę uszyć dla własnych potrzeb kilka rzeczy z tkanin z kolekcji licencyjnych. Czy mogę to zrobić i czy są ograniczenia z tym związane?

     Szycie z legalnych materiałów licencyjnych do użytku prywatnego jest jak najbardziej możliwe i nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

 

  • Czy zdjęcia uszytych rzeczy do użytku prywatnego mogą być publikowane w mediach społecznościowych?

   Tak jak najbardziej – zdjęcia takich rzeczy mogą być publikowane w mediach społecznościowych bez żadnych ograniczeń.

 

  • Jestem blogerką szyciową. Chciałabym uszyć z tkanin Disney kilka rzeczy i zaprezentować je ma moim blogu. Czy jest to możliwe?

     Jak najbardziej tak – szyte rzeczy mogą być prezentowane na blogach. Nie jest możliwe ich komercyjne wykorzystywanie – np. w reklamach swojej strony/bloga lub sprzedaż gotowych wyrobów.

 

  • Prowadzę małą firmę szyjącą i sprzedającą ubrania dla dzieci. Czy mogę wykorzystać tkaniny licencyjne do produkcji i sprzedaży ubrań przez moją firmę?

     Niestety nie – tkaniny licencyjne przeznaczone są do użytku prywatnego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Do celów komercyjnych niezbędna jest osobna licencja danej firmy obejmująca produkcję ubrań.

 

  • Prowadzę gabinet dentystyczny. Chciałbym zlecić uszycie dla siebie fartucha ochronnego z tkanin licencyjnych, a następnie używać mojego zdjęcia w tym stroju do reklamy mojego gabinetu Czy jest to możliwe?

     Niestety nie – produkty uszyte z tkanin licencyjnych nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych tak więc także w reklamach. Możliwe jest jednak korzystanie z uszytego fartucha we własnym gabinecie.

 

  • Prowadzę sklep tekstylny i chcę sprzedawać tkaniny licencyjne Camelot i wykorzystując je reklamować swój sklep. Czy jest to możliwe?

    Jak najbardziej tak. Reklamowanie tkanin jest jak najbardziej dozwolone.  Zapraszamy do współpracy – proszę kliknąć link Sprzedaż hurtowa na stronie www.miekkie.com i zalogować się do portalu www.miekkieb2b.com

 

  • Prowadzę pracownię krawiecką i szyję ubrania na zamówienie. Czy mogę wykorzystywać legalne tkaniny licencyjne do szycia ubrań lub innych produktów na zamówienie?

    Jeżeli są to pojedyncze egzemplarze, spersonalizowane i szyte na zamówienie,  z materiałów powierzonych przez klienta jak najbardziej tak.  

   Możliwe jest również łącznie dystrybucji tkanin licencyjnych i usług szycia na zamówienie. W tym przypadku klient kupuje tkaninę bezpośrednio w punkcie krawieckim i zleca usługę szycia.  Zapraszamy do współpracy – proszę kliknąć link Sprzedaż hurtowa na stronie www.miekkie.com i zalogować się do portalu www.miekkieb2b.com

 

  • Jestem mamą szyjącą. Uszyłam swojemu dziecku ubranko z tkaniny licencyjnej, mogę takie używane ubranie sprzedać na portalu aukcyjnym jeśli już go nie potrzebuję?

   Tak oczywiście – rzeczy uszyte na użytek prywatny można sprzedać również na portalach aukcyjnych bez żadnych ograniczeń.

 

  • Jestem projektantem wykrojów  do szycia i quiltingu. Czy mogę w swoich wykrojach i plikach pdf, które sprzedaję na swojej stronie, użyć zdjęć rzeczy odszytych z tkanin licencyjnych?

   W pliku graficznym/pdf będącym produktem handlowym nie mogą być używane zdjęcia tkanin licencyjnych. Przykłady rozwiązań, odszytych ubrań mogą być prezentowane w internecie i mediach społecznościowych.

 

  • Czy te restrykcje dotyczą wszystkich produktów Camelot Fabrics?

   Nie – restrykcje dotyczą tylko produktów licencyjnych tj. – Disney, Marvel, Star Wars, Care Bears, Warner Bros. Wszystkie inne produkty mogą być wykorzystywane zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych.

 

UWAGA! Przed zakupem jakichkolwiek tkanin lub dzianin licencyjnych upewnij się, że są one legalne! Zapytaj sprzedawcę o nazwę producenta nr wzoru lub licencji. Używanie nielegalnie wyprodukowanych materiałów może narazić Ciebie na konsekwencje prawne i finansowe.